Ucisk nogi i głowy

nogiPrzez ucisk nogi podwiązką krew nie może swobodnie płynąć przez żyły od nóg do serca – tym sposobem powstają często żylaki na nogach, które, gdy pękają, powodują niebezpieczne krwotoki. Obuwie, jakiego większość ludzi używa, a głównie kobiety, wcale nie jest zastosowane do właściwego kształtu nogi. Szczególniej powiedzieć to należy o obuwiu wąskim w palcach, o obuwiu na wysokich obcasach. Najrozmaitsze zniekształcenia nogi, wrasta nie paznokci w ciało, odciski, odparzenia i pęcherze skóry stąd powstają. Ciężar ciała, zamiast spoczywać na całej pięcie, spoczywa na palcach tylko. Przez złe trzymanie nogi zmienia się kształt miednicy, co ma złe skutki dla kobiet. Wymuszony i sztuczny układ nogi utrudnia chód, prędko męczy.

wywóz śmieci – Poznań

Nakrycie głowy ciężkie lub niedopasowane powoduje uczucie ucisku, zawroty głowy, bóle głowy. Ciasny i twardy kapelusz przyśpiesza wyłysienie. Nakrycie głowy powinno być miękkie, lekkie i przewiewne.

Zdjąwszy odzież, szukamy ochrony od zimna w łóżku. Dla ludzi zdrowych najstosowniejszym jest materac z włosia, trawy morskiej, lub wełny i drzewnej, a za nakrycie kołdra wełniana. Pierzyny i piernaty rozpieszczają ciało, a przez to czynią je skłonnym do zaziębień. Używać ich mogą dzieci, częściej zaś starcy i osoby wyniszczone przez chorobę. Niesłychanie ważną dla zdrowia jest czystość bielizny, prześcieradeł, poszewek. Materace i kołdry należy często wietrzyć i trzepać.

wywóz śmieci – Poznań

Nigdy nie jest dosyć powtarzać, iż czystość jest podstawę, zdrowia. To też odzież, łóżka i pościel należy jak najczęściej prać, czyścić, szorować, wietrzyć. W nieczystej odzieży, w nieczystym posłaniu gnije dużo odpadków, a w tych warunkach najlepiej się hodują, zarazki chorobowe. Im bliżej z gołym ciałem odzież się styka, tein więcej dbać należy o jej czystość.